Pakistan Vlog z podróży

Dom Bin Ladena, pakistańska gościnność i jezioro Saiful Muluk [VLOG#2]

Po kilku dniach załatwiania formalności wizowych w Islamabadzie wyruszamy autostopem na północ Pakistanu. Sama stolica nas nie zachwyca, więc nie zamierzamy poświęcać na nią więcej czasu. Wrócimy na chwilę w drodze powrotnej z gór. Udajemy się do prowincji Gilgit Baltistan, gdzie znajduje się większość miejsc, które bardzo chcemy zobaczyć. W pierwszej kolejności postanawiamy zawitać jednak do miasta Abbottabad, w którym według światowych mediów złapano, a następnie zabito Osamę Bin Ladena. Chcemy zobaczyć dom, w którym 2. maja 2011 roku została przeprowadzona Operacja Trójząb Neptuna. O całej akcji nakręcono film Zero Dark Thirty, który specjalnie przed naszą wizytą obejrzeliśmy drugi raz. Podczas dalszej podróży, po dwóch godzinach jazdy z sympatycznym kierowcą, zostajemy przez niego zaproszeni na nocleg do jego domu i wspólną kolację z okazji zakończenia ramadanu. Czujemy, że przygoda na dobre się zaczyna. Kolejny punkt programu to położone wysoko w górach jezioro Saiful Muluk.

Jak wyglądał dom Bin Ladena, dlaczego czuliśmy się troszkę skrępowani u naszego gospodarza, czy warto pokonać długą i wyboistą drogę jeepem, żeby dotrzeć nad jezioro? Odpowiedzi znajdziesz w kolejnym odcinku serii „Oblicza Pakistanu” na naszym kanale, na YouTube. Zapraszamy!

Zachęcamy Cię też do zasubskrybowania naszego kanału na YouTube (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś), żeby nie przegapić żadnego odcinka.

Podobne wpisy