Warto przeczytać

Książka Na Nowej Drodze Życia – szczegóły powstania i treść

Spis treści

DLACZEGO KSIĄŻKA?

Marzenie o własnej książce wzrastało w nas wraz z kolejnymi dniami naszej Autostopowej Podróży Przez Świat. Wiedzieliśmy, że to, co przeżyliśmy, czego doświadczyliśmy, kogo spotkaliśmy i poznaliśmy, co widzieliśmy, czego się nauczyliśmy, nie może zostać tylko dla nas. To wszystko było zbyt cenne i niezwykłe, żeby zostawić to jedynie w naszych dwóch sercach i pamięci.

JAKIE WYDAWNICTWO?

Pół roku po powrocie, kiedy ogarnęliśmy już wszystko, co wymagało ogarnięcia, stworzyliśmy każdy na swoim komputerze folder o nazwie „książka” i zaczęliśmy pisać rozdział po rozdziale. Wiedzieliśmy już wtedy (a nawet już wcześniej), że nie wydamy naszej opowieści w tradycyjny sposób, czyli z wydawnictwem, ale w tzw. modelu self-publishing, czyli o wszystko zatroszczymy się sami: od znalezienia drukarni, przez wybór taśmy do oklejania przesyłek, na marketingu i wysyłce kończąc. Sami sobie będziemy wydawnictwem, dystrybutorem, sklepem.

Książka Na Nowej Drodze Życia

DZIELĘ SIĘ ŚWIATEM

Tak też się stało. Po burzy mózgów wpadliśmy na nazwę idealną dla naszej firmy: Dzielę Się Światem. Dzieliccy, znani jako Dziele, lubili i lubią dzielić się swoją podróżą po świecie, przemyśleniami, wiedzą, doświadczeniem, sercem, więc lepiej nazywać się nie mogliśmy. Przynajmniej według nas, rodziny i znajomych 😉

KSIĄŻKA – DWIE CZĘŚCI

Już od początku wiedzieliśmy, że jedna książka to za mało. To znaczy mogłaby być jedna, ale miałaby wtedy ponad 1000 stron! Nie chcieliśmy też na siłę skracać, wyrzucać, pomijać, traktować powierzchownie naszych przygód, historii, więc postanowiliśmy podzielić naszą opowieść na dwie części: część I: Polska – Australia, część II: Australia – Polska.

O CZYM JEST KSIĄŻKA?

Najlepiej napisać, o czym w niej nie piszemy: nie piszemy o tym, co możesz w danym kraju zobaczyć. To znaczy piszemy, wymieniamy nazwy, ale tylko jeśli tam byliśmy i jest z tym związana konkretna przygoda, spotkanie, czy anegdota. Nasza książka nie jest przewodnikiem! Nie jest też typowym poradnikiem, jak taką podróż zorganizować (na to pewnie jeszcze przyjdzie czas). Przewodników w księgarniach są dziesiątki, setki, we wszystkich jest zawarte praktycznie to samo. Nasza książka to prawdziwa, niepowtarzalna historia, której elementy nigdy więcej się nie powtórzą. Przeżyliśmy ją tylko my, a teraz dzielimy się nią z Tobą. Można powiedzieć, że to książka przygodowa na faktach.

JEŚLI CHCIAŁBYŚ JĄ KUPIĆ, WYŚLIJ WIADOMOŚĆ NA ADRES: AA.DZIELICCY@GMAIL.COM

CZĘŚĆ I: POLSKA – AUSTRALIA

Książka, którą teraz oddajemy w Twoje ręce jest zapiskiem pierwszych 404 dni naszej Autostopowej Podróży Przez Świat, przez: Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kazachstan, Kirgistan, Chiny, Hongkong, Makau, Filipiny, Wietnam, Kambodżę, Laos, Tajlandię, Birmę, Malezję, Brunei, Singapur, Indonezję, i kawałeczek Australii. Opowiadamy też, jak w ogóle doszło do naszej podróży, skąd ten pomysł, czemu damska część ekipy nie chciała jechać, dlaczego autostopem, itd.

Znajdziesz w niej dziesiątki spotkań z lokalnymi mieszkańcami, historie zabawne, wzruszające, smutne, motywujące, pouczające. Będą piękne widoki, niezwykłe miejsca, wydarzenia, które prawdopodobnie już nigdy więcej się nie wydarzą. Przeczytasz też porady, wskazówki, uwagi, dotyczące samego podróżowania, jego praktycznej strony.

PRZYGODY, CZYLI CO?

W naszej książce przeczytasz m.in. o tym:

– jak nowo poznane osoby zapraszały nas do domu na noc, a my zaproszenia przyjmowaliśmy
– jak autostopowi kierowcy zapraszali nas na posiłki i zabierali na nieplanowane wycieczki
– kto z nas zwichnął kostkę w Kirgistanie
– gdzie odczuliśmy depresję
– jak wyglądało niezapowiedziane spotkanie z rekinem
– gdzie przeżyliśmy tajfun
– dlaczego rozbiliśmy namiot u kogoś w domu
– komu w Malezji wycinali wyrostek
– jakim cudem spaliśmy w centrum Hongkongu w namiocie
– jak nie wyspaliśmy się w Bagan
– dlaczego Adam spał z pijanym sąsiadem
– jak smakuje żaba i 16-dniowe kacze jajko
– gdzie spotkaliśmy Batmana
– jak przełamywaliśmy bariery językowe i kulturowe
– dlaczego eskortowała nas policja
– jak spaliśmy u mnichów buddyjskich i w pięciogwiazdkowym hotelu za darmo
– jak szukaliśmy plantacji opium
– jakim cudem byliśmy na dwóch półkulach w tym samym czasie
– co się wydarzyło w naszą 2. rocznicę ślubu

WYGLĄD KSIĄŻKI – EKIPA

Od samego początku marzyliśmy, żeby nie tylko treść książki była piękna, ale też jej wygląd zewnętrzny, wewnętrzny, dodatki. Zanim oddaliśmy ją do drukarni, przeszła dwa fachowe czytania: redakcję i korektę (eKorekta24.pl), wspaniała Basia Gruszczyńska wykonała wszystkie ilustracje i mapy dbając z nami o każdy kolor i szczegół, Magda Dezor złożyła całą książkę, zaprojektowała okładkę, nasze logo i wszystkie banery, które widzisz na tej stronie. Ekipa marzenie! Będzie im poświęcony osobny wpis.

STRONA TECHNICZNA

– Format: pomniejszony B5 (155/235/38 mm)
– Ilość stron: 552 (jest co czytać i oglądać!)
– Okładka: twarda, zintegrowana (nie jest ani typowo twarda, ani typowo miękka; jest elastyczna, bardzo przyjemna w dotyku)
– Oprawa: szyto-klejona, więc nie ma obaw, że tyle stron się rozpadnie
– Grzbiet: zaokrąglony
– Język wydania: polski, choć znajdzie się słownictwo w kilku innych językach
– Data premiery: 03.12.2018r.
– Autorzy: Asia i Adam Dzieliccy

Książka Na Nowej Drodze Życia

CO ZNAJDZIESZ W ŚRODKU OPRÓCZ TEKSTU

– Piękne, kolorowe, autorskie, ilustrowane mapy:

* 1 mapę ogólną naszej podróży z zaznaczoną trasą i flagami danych państw

* 19 map poszczególnych krajów z ilustracjami dopasowanymi do naszej historii

* 18 map konturowych, z których dowiesz się, ile km pokonaliśmy z Polski do danego kraju

– Barwne ilustracje przedstawiające nas, głównych bohaterów w różnych sytuacjach, z wymalowanymi na twarzy emocjami, w ubraniach zmieniających się w zależności od tego, gdzie byliśmy
– Mnóstwo zdjęć naszego autorstwa
– Skany biletów komunikacji i wstępów do różnych miejsc, znaczków pocztowych, lokalnego pisma, które kolekcjonowaliśmy i wysyłaliśmy do Polski
– Przepisy kulinarne z azjatyckiej kuchni, które wypróbowaliśmy w krajach ich pochodzenia
– Rady dotyczące podróżowania, bycia za granicą, zaczerpnięte z naszych podróży
– Kilka innych niespodzianek, których nie będziemy zdradzać, żeby było co odkrywać

Książka Na Nowej Drodze Życia

PRZECZYTAJ FRAGMENTY KSIĄŻKI – NIE MUSISZ KUPOWAĆ KOTA W WORKU

GDZIE KUPIĘ KSIĄŻKĘ?

Jeśli chciałbyś kupić książkę, wyślij wiadomość na adres: aa.dzieliccy@gmail.com. Nie jest ona dostępna w żadnym innym miejscu, jak np. księgarnie stacjonarne i internetowe.

MAMY PROŚBĘ

Wiemy, że jeszcze nie czytałaś/eś książki, ale jeśli nas znasz, albo wydaje Ci się, że nasza książka mogłaby kogoś zainteresować, będziemy wdzięczni, jeśli informację o niej podasz dalej: ustnie, na swoich social mediach, albo blogu. To dla nas wielka pomoc!

Książka Na Nowej Drodze Życia 1112 dni w Autostopowej Podróży Przez Świat

Podobne wpisy